“Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim, Ya Sen?”

yazar 15 Haziran 2017

“Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim, Ya Sen?”

Gamze Berberci Çelik’in ilişkilerinize ve kendinize karşı empati kurabileceğiniz, okurken kendiniz ile sohbet edeceğiniz, başucu niteliğindeki kitabı Arkadya Yayınları’ndan çıktı.

Kendinize sorduğunuz soruları cevaplamak için heyecan duyacak, konulara eşlik eden interaktif hikayeleri tamamlamak için hayal gücünüzü kullanacak, kitapta yer alan aktivite ve yöntemlerle eğlenecek, içindeki ilişki kartları ve kimlik kartını yanınızdan ayrıramayacak ve size, sizi anlatan bu kitabı çok seveceksiniz.

Uzun yıllar Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın özel asistanlığını yapan Gamze Berberci Çelik, lifecoaching ve ilişki koçluğu alanında uluslararası sertifikasını aldıktan sonra bu alanda danışman olarak çalışmaya başladı. On beş senelik kariyeri süresince kişisel gelişim alanında birçok eğitim ve seminere katılan, Türkiye’nin önde gelen kişisel gelişim uzmanları ile birebir çalışan Gamze Berberci Çelik, deneyimlerini ve çalışmalarını “Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim, Ya Sen?” isimli kitabında topladı.

Kitabında anne, eş, sevgili, evlat ve dost ilişkilerini tatlılıkla ele alan yazar, okuyucuyu kendi özüne doğru bir yolculuğa çıkartırken; hikayeleri, yöntemleri ve soruları ile okuyucuya kılavuzluk ediyor. Dili ve tarzıyla okuyucunun her zaman yanında olduğunu adeta kitabında hisettiren yazar Gamze Berberci Çelik, “Haydi, uzat elini, çevir sayfayı, ‘Bu kitabı kendime adıyorum,’ de ve başla!” diyor.

KİTAP HAKKINDA:

Sevgilinden mi ayrıldın?

Hayatına hep yanlış insanları çeken bir yanlış ilişkiler mıknatısı mısın?

Yılların doğru insan var mı diye merak ederek mi geçti?

Ömür boyu yalnız kalacağından ya da o kiloları asla veremeyeceğinden mi korkuyorsun?

Boşanmak üzeresin ve bunun üstesinden nasıl geleceğini bilmiyor musun?

Peki, sen en çok kim olmayı seviyorsun?

Haydi, çevir ibreyi sor kendine. Sevgili, eş, kardeş, evlat, dost, anne?

Cevabın ne bilmiyorum ama her şeyden önce kendini sevmeli, kendiyle iyi geçinmeli insan çünkü şu hayatta en uzun ilişkimiz kendimizle. Bu yüzden gel seninle beraber sana doğru bir yolculuğa çıkalım. Korkma, yolculuk boyunca her zaman yanında olacağım. Sorularla, hikâyelerle kaybolan her bir parçanı ve sorularının cevaplarını bulacağız. “Daha yöntemiyle” anlatmayı, anlaşmayı öğrenip, sadece bakış açımızı değiştirerek hayatımıza ve ilişkilerimize bambaşka bir yön vereceğiz.

Tek yapman gereken hemen, şimdi başlamak…

Haydi, uzat elini, çevir sayfayı, “Bu kitabı kendime adıyorum,” de ve başla!

KİTAP HAKKINDA NE DEDİLER?
“Kadınlar kendini anlamak ve erkeklere anlatmak, erkekler de kadınları anlamak ve çözemediği sorunlara kadın gözüyle bakabilmek için bu kitabı okumalı. Biz çok sevdik.”

Hamdi Alkan

Yönetmen-Yapımcı-Oyuncu & Selen Görgüzel Alkan

Oyuncu

Saklamak yerine yüzleşmek bazen en iyi ilaçtır. Dış sesin, iç sesine de iyi gelir… Yaşamla savaşma…
Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim Ya Sen? ilişkilerimize ve kendimize karşı empati kurabileceğimiz, okurken içinde bulunduğumuz tüm duygularla yüzleşebileceğimiz ve bize yük olan bütün sorunlara ayna tutarak ‘bencilliğimizi’ açıkça görmemizi sağlayan bir kitap… Bana çok iyi geldi. Bundan böyle hep başucumda olmalı.”

Buket Dereoğlu

Oyuncu
“Bu güzel kitap her kadının başucunda yer almalı. Her yaştan kadına hitap ediyor içeriği. Kadına erkeği, erkeği kadına anlatıyor sanki. Hem insani hem ikili ilişkileri tatlı tatlı anlatırken bir o kadar da düşündürüyor insanı… Gamze hep ‘İnsan önce kendine iyi gelmeli,’ der. Ne kadar da doğru.”

Esra Kaktüs Üstünkaya
“Eski bir televizyoncu olduğum için kişisel gelişim kitaplarına hep ilgi duymuşumdur. Ama arkadaşım olarak benden düşüncelerimi almak istemen doğrusu hoşuma gitti. Elbette her zaman olduğu gibi tarafsızlığımı korumak zorundayım. Ancak ben olsaydım kitabımın adını Kendimle Sohbet yapardım. Çünkü adeta kendimi karşıma aldım. Kendimi sevdim, bazen kendime kızdım, kendi hatalarımı gördüm ve daha mutlu olabileceğime inandım. Tıpkı okuduğum zaman, kitabına inandığım gibi. Yalın, açık, dürüst, kelime oyunlarına girmeden, laf salatası yapmadan! Senin birikimin, donanımın, o güzel kalbin, pozitif yaklaşımların da işin içine girince harika bir kitap çıkmış ortaya. Ellerine sağlık güzel arkadaşım… Yolu açık, şansı bol olsun… Tamamlayabilirsem, benim gelecekteki kitabım için de senin fikirlerine ihtiyacım olacak…”

Fulya Ergüneş

TRT Spikeri, Sunucu, Seslendirme Sanatçısı, Diksiyon Eğitmeni

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir