YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

yazar 7 Haziran 2017

Yaz mevsiminin gelmesi ve tatil sürecinin başlamasıyla edebiyat dünyasının hareketlenmeleri de sürüyor. Birçok yayınevi ve yazar yeni kitaplarını okuyucuyla buluşturmanın heyecanını yaşıyor.  Özellikle de tatil sezonunun başlamasıyla mevsime uygun bültenler hazırlayan yayınevleri okuyucularını seyahatlerde, tatillerde de yalnız bırakmıyor.

Haldun Taner’in Timsahı

Yeni Çıkan Kitaplar arasında dikkat çeken kitaplardan biri,”Haldun Taner’in Timsahı” oluyor. Eser, apı Kredi Yayınları etiketi ve Haldun Taner imzasıyla yayımlanıyor. “Haldun Taner’in bir radyo oyunu üstüne güncel bir kitap” açıklamasını taşıyan kitap 136 sayfadan oluşuyor. Oyun türüne ait olan kitapta Haldun Taner’in ilk defa 2008 yılında radyoda yayımlanan oyunu Timsah hakkında Selçuk Erez ve Demet Taner’in inceleme ve eleştirmeleri bulunuyor.

Babaannemin Lugati

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisinin bir diğer dikkat çeken ismi de Hayri Kozanoğlu imzası ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle yayımlanan “Babaannemin Lugati” isimli kitabı oluyor. 92 sayfadan oluşan ve eğitim kategorisinde yayımlanan eserde yazar, geniş kelime dağarcığını, torun metaforu üzerinden okuyucularına aşılamayı hedef alıyor. Kelimeler madde madde yazılmasıyla bir sözlüğü andırıyor.

Yeniden Okumak

Yeni Çıkan Kitaplar’ın gözde isimlerinden bir diğeri ise usta gazeteci ve yazar Doğan Hızlan’ın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle yayımlanan “Yeniden Okumak” isimli kitabı oluyor. İnceleme türünde yazılan ve 232 sayfadan oluşan eser; farklı dönemlerde yaşayıp farklı türlerde yazan yazarları farklı açılar ve okumalarla inceleme, eleştiri, deneme yazılarıyla ele alıyor.

Yeni çıkan tüm kitapları kitapfiks.com güvencesi ve avantajlarıyla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir